Jesteś tutaj: Aktualności Kolejny raz w ręce niesamowitego specjalisty trafiło podziękowanie wręczone przez Fundację Salut.

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Morawski, kierownik oddziału laryngologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, objął opieką dwóch podopiecznych Fundacji, którzy 3 lata temu ledwo uszli z życiem podczas rozminowywania terenu w Kuźni Raciborskiej. Starszy chorąży sztabowy Tomasz Znojkiewicz, saper, dowódca 29. Patrolu Saperskiego 6. Batalionu Powietrznodesantowego oraz Tadeusz Pęcek, młodszy chorąży 6. Batalionu Powietrznodesantowego nie spodziewali się, że dzień 8 października 2019 r. będzie dla nich dramatycznym wspomnieniem, nie dającym o sobie zapomnieć, a ich walka o sprawność i komfort życia potrwa kilka lat. Fundacja Salut zadbała o pomoc psychologiczną po tym tragicznym zdarzeniu, w którym zginęli przyjaciele podopiecznych, a także o zdrowie fizyczne i walkę o poprawę jakości życia, w tym, odzyskanie słuchu. To jeszcze nie koniec leczenia, podopiecznych czeka jeszcze szereg operacji i zabiegów aby mogli cieszyć się życiem, lecz skutki tego feralnego dnia będą odczuwać do ostatnich dni.