Jesteś tutaj: Aktualności Reforma wojskowej medycyny - materiał w TVP Katowice

Reforma wojskowej medycyny - materiał w TVP Katowice

????Od sierpnia ubiegłego roku trwają zaawansowane prace Ministerstwa Obrony Narodowej nad utworzeniem wojsk medycznych - to nowa struktura w Polskich Siłach Zbrojnych.
????Mają one nieść pomoc medyczną w sytuacjach kryzysowych, na przykład katastrofy czy zdarzeń o charakterze terrorystycznym lub militarnym w Polsce i poza granicami kraju.
????Lekarze ze Lwowa biorą udział w szkoleniach ortopedycznych w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie.
????Glos zabrał również Prezes naszej fundacji - dr Grzegorz Matyjaszczyk ????"Żołnierz, który uczestniczy (...) w jakichkolwiek sytuacjach narażenia życia i zdrowia musi wiedzieć, że będzie miał udzieloną natychmiastową pomoc i przede wszystkim ewakuację do miejsca bezpiecznego".
????
Cały materiał dostępny pod linkiem: https://katowice.tvp.pl/.../reforma-wojskowej-medycyny...