Jesteś tutaj: Aktualności Najlepsi chirurdzy plastyczni w Polsce zoperują sapera z Gliwic

Najlepsi chirurdzy plastyczni w Polsce zoperują sapera z Gliwic

W drodze ku normalności Mamy dobre wieści. Rekonstrukcji powieki starszego chorążego sztabowego Tomasza Znojkiewicza, który został poszkodowany podczas rozminowywania terenu w Kuźni Raciborskiej w 2019 r., podjął się dr Ireneusz Łątkowski, kierownik największego w Polsce i uznanego w świecie Oddziału Chirurgii Plastycznej Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy-Zdroju. Operacja plastyczna to nie zawsze fanaberia. Czasem konieczność, by przywrócić komfort życia. I tak właśnie jest w przypadku gliwickiego sapera. Przypomnijmy. W wyniku eksplozji u Tomasza doszło do złamania przedniej ściany zatoki czołowej oraz górnego brzegu oczodołu. Na skutek wypadku u poszkodowanego w lewym oku nie domyka się powieka i dlatego gałka oczna wymaga stałego sztucznego nawilżania. Jak każda operacja – również i ta wiąże się z ryzykiem, głównie w związku delikatną materią, której dotyczy. Chodzi przecież o wzrok. – Cieszymy się, że zielone światło na operację wydał prof. Jerzy Szaflik z Centrum Mikrochirurgii Oka „Laser” w Warszawie. Po tej diagnozie zrobiliśmy wszystko, by chorążego Tomasza Znojkiewicza obejrzeli najlepsi specjaliści z zakresu chirurgii plastycznej. Dzisiaj, gdy mamy już wyznaczony termin operacji, prosimy o wsparcie finansowe – mówi prezes Fundacji „Salut” dr Grzegorz Matyjaszczyk. Armia zrobiła swoje, pomogła w leczeniu ran zagrażających życiu. Teraz chorąży Znojkiewicz zdany jest na siebie i pomoc ludzi dobrej woli (operacja nie będzie finansowana ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia). A potrzebne na leczenie kwoty są niebagatelne i niejednokrotnie przekraczające możliwości zwykłych ludzi. Fundacja „Salut”, która w swym statucie ma pomoc osobom mundurowym i ich rodzinom na życiowym zakręcie, utworzyła na ten cel specjalne konto (78 1600 1462 1879 1958 0000 0008). Saper boryka się też z problemami ze słuchem. Stąd w nieodległej przyszłości czekają go jeszcze konsultacje z laryngologami...