Jesteś tutaj: Aktualności Twist-Pol partnerem Fundacji „SALUT”

Twist-Pol partnerem Fundacji „SALUT”

Twist-Pol – partnerem Fundacji „Salut” To już oficjalne! Firma Twist-Pol z Kobieli Wielkich k. Radomska, lider na południu Polski w hurtowej sprzedaży wszelkiego rodzaju zakrętek do butelek i słoików typu „twist-off”, to nowy partner Fundacji „Salut”. Przedsiębiorstwo w głównej mierze będzie nas wspomagać w działaniach promocyjnych. Jak mówi właściciel firmy Bogusław Grządziel, „profil Fundacji «Salut», jej założenia i cele, jakie przed sobą stawia, zasługują na uwagę”. Choć szef Twist-Pola niechętnie mówi o swoich działaniach charytatywnych, udało nam się dowiedzieć, że ma on otwarte serce, m.in. zaangażował się w Adopcję Serca, zapewniając rozwój i wykształcenie dwójce dzieci z Afryki. Teraz – dostrzegając ważną rolę, jaką spełnia Fundacja „Salut”, która pod swoją pieczą ma weteranów i rodziny osób mundurowych, borykające się z fizycznymi i psychicznymi skutkami tej niełatwej służby – dołoży cegiełkę do naszych działań, głównie w dziedzinie public relations. Wszystko po to, by usłyszało o nas, jak najwięcej ludzi dobrej woli. Warto odnotować, że Bogusława Grządziela z prezesem Fundacji „Salut” Grzegorzem Matyjaszczykiem połączyła wspólna historia. Obaj panowie pochodzą z Radomska, bliscy obu walczyli na podradomskich polach z hitlerowcami, a później – z komunistycznym reżimem. Stąd wiedzą, jak ważne w dzisiejszym świecie jest szerzenie wiedzy o niełatwej najnowszej historii i pielęgnowanie patriotyzmu, szczególnie wśród młodego pokolenia. Bo – jak podkreśla szef Twist-Pola – „warto pielęgnować pamięć o przodkach, żeby nie zatracić własnej tożsamości”. Nic dziwnego, że pragnie też, by o naszej fundacji, która za cel stawia sobie opiekę nad ludźmi, którzy z oddaniem służąc Polsce niejednokrotnie na szali stawiali swoje życie, dowiedziała się cała Polska, a nawet więcej – świat. A w czym tkwi sukces Twist-Pola? Zapewne w otwarciu prezesa na świat (zwiedził niemal wszystkie kontynenty, jego marzeniem jest podróż Koleją Transsyberyjską) i ludzi. Firma powstała w 2002 r. i ciągle się rozwija. Buduje nowe magazyny, stale powiększa swoją flotę – dziś ma już na stanie 20 samochodów ciężarowych marki Scania i szereg naczep do przewozu różnego rodzaju towarów. Eksportuje m.in. do Włoch i Wielkiej Brytanii. Skalę działalności uświadamiają liczby: Twist-Pol rocznie dostarcza kontrahentom ok. 300 milionów nakrętek! To znak, że produkty tej firmy znajdują się niemal w każdym polskim gospodarstwie. Właściciel wie, że nic by nie osiągnął, gdyby nie ludzie. – U współpracowników cenię sobie szczególnie lojalność – podkreśla. – Ale wymagam też od siebie jako pracodawcy. Takie podejście się sprawdza, wielu moich pracowników jest ze mną od początku, 15,18 lat. Jak rodzina. Teraz przyszedł czas dzielenia się owocami, w myśl zasady, że „dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli”. Tym bardziej cieszymy się i jesteśmy dumni, że Fundacja „Salut” jest jej częścią rodziny Twist-Pola.