Jesteś tutaj: Aktualności Niewiele jest osób, które potrafią bezinteresownie pomagać drugiej osobie

Niewiele jest osób, które potrafią bezinteresownie pomagać drugiej osobie

Niewiele jest osób, które potrafią bezinteresownie pomóc drugiej osobie. Mamy to szczęście, że takie osoby są wśród nas, dlatego też składamy na ręce prof. dr hab. n. med. Edwarda Wylęgały podziękowania za dobroć serca i niesłychaną życzliwość oraz wsparcie jakie otrzymujemy aby skutecznie wypełniać naszą misję. 

Prof. Wylęgała - okulista, profesor nauk medycznych, prorektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Kierownik Katedry I Oddziału klinicz., Prorektor ds. Rozwoju i Transferu Technologii, a także cudowny człowiek o wielkim sercu, objął opieką podopiecznych naszej fundacji.

Konsultacja u najlepszych specjalistów okulistycznych była niezbędna. Bez ich opinii chirurdzy plastyczni nie mogli podjąć się zadania rekonstrukcji powieki lewego oka u Tomasza Znojkiewicza, sapera, który uległ wypadkowi podczas rozminowywania terenu w Kuźni Raciborskiej.

Następnie kolejną konsultację w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach był Piotr „Zięba” Ziębakowski - uczestnik Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Piotr podczas misji uległ wypadkowi i z ogromnymi obrażeniami wrócił do kraju. Niestety to nie koniec złych wydarzeń. W wyniku pożaru w domu Piotra, poparzeniom uległo 40% powierzchni jego ciała. Pomimo starań lekarzy, nie udało się uratować lewego oka, a w prawym oku mimo operacji rogówki stan się pogorszył.

Odbyły się również konsultacje Pana Marcina i innych podopiecznych, przed którymi jeszcze długa walka o sprawność, ich życie już nigdy nie będzie wyglądało tak, jak przed wypadkiem. Jesteśmy wdzięczni za pomoc jaką otrzymujemy od takich ludzi jak prof. Wylegała. Więcej informacji o naszych podopiecznych znajdziecie w zakładce „podopieczni”.


Nasza strona powstała dzięki uprzejmości

Firmy NM Silesia Sp. z o.o.

www.nmsilesia.pl

GDZIE NAS ZNAJDZIESZ?

ul. Kopernika 14
40-064 Katowice 

Tel: 665-321-998
kontakt@fundacjasalut.pl

Facebook Fundacja "Salut"

Bank BNP Paribas

73 1600 1462 1879 1958 0000 0001

NA SKRÓTY