Jesteś tutaj: Aktualności Powrót do kraju żołnierzy 6. Batalionu Powietrznodesantowego

Powrót do kraju żołnierzy 6. Batalionu Powietrznodesantowego

21 września mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. Po pół roku, szczęśliwi, cali i zdrowi żołnierze 6. Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic wrócili z misji do kraju. Tym samym dobiegła końca 45. zmiana Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie, której głównym celem było wspieranie pokoju.
To wydarzenie ma dla nas szczególne znaczenie, ponieważ w 6. Batalionie służył nasz podopieczny – saper, chorąży - Tadeusz Pęcek, którego postać wielokrotnie się tutaj pojawiała.
Powrót do kraju to z jednej strony ogromna radość i szczęście, z drugiej znów obawa, aklimatyzacja, która u każdego żołnierza może przebiegać w inny sposób. Niektórzy z nich doświadczyli traumatycznych przeżyć i mogą mieć trudności w odnalezieniu się na nowo w życiu codziennym. Fundacja Salut wychodzi naprzeciw i oferuje takim osobom oraz ich rodzinom fachową pomoc psychologiczną oraz psychiatryczną. Wiemy jak ważna jest odpowiednia pomoc służbom mundurowym, zwłaszcza pod kątem psychiki.
Zapraszamy do obejrzenia materiału z tego wydarzenia pod linkiem: