Jesteś tutaj: Aktualności Cel daje siłę

Cel daje siłę

Pan Darek od 13 lat spełniał się w roli ratownika medycznego, kochał tę pracę i łączył z nią całą swoją przyszłość. Miał ogromną świadomość tego, jak kruche jest życie i jak szybko diametralnie może się zmienić. Niestety... życie nie było łaskawe dla pana Darka i wkrótce znalazł się po drugiej stronie. W wyniku nieszczęśliwego wypadku złamał obie nogi. Organizm zaatakowała sepsa i pomimo przetoczenia krwi ucierpiała najpierw jedna noga, którą amputowano, a potem druga, która podzieliła losy pierwszej. Z dnia na dzień życie pana Darka straciło sens.
Ale nie poddał się.
Nasza fundacja ogromnie wspierała mężczyznę nie tylko psychicznie, ale również finansowo. Utworzyliśmy zbiórkę, której celem było zebranie kwoty na protezy.
Teraz, kiedy jego marzenie się spełni, pan Darek postanowił zrobić coś niebywałego. Po 6 latach na wózku razem ze specjalistami z Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty" przygotowuje się do zamiany wózka na protezy.
❗️ Mężczyzna chce pokazać, że niepełnosprawność nie jest powodem do izolacji, ????????11 listopada ????????, w Święto Niepodległości, chce o własnych siłach wejść na Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich.
To ogromne wyzwanie dla tego człowieka, mimo, że kopiec ten mierzy 20 metrów, dla pana Darka będzie to jak wejście jak Mount Everest.
✔️Nasza fundacja, mundurowi oraz weterani misji zagranicznych będą towarzyszyć panu Darkowi podczas tego wydarzenia.
✔️Wpieraliśmy go podczas ciężkich chwil, będziemy wpierać również i teraz. Dodajmy mu sił i dobrej energii.
To będzie niezwykłe wydarzenie, na które czekamy z niecierpliwością⏰ I choć przed panem Darkiem jeszcze ogrom ciężkiej pracy i przygotowań, wierzymy w to, że osiągnie sukces????
????Serdecznie zapraszamy do zobaczenia materiału przygotowanego dla telewizji TVP. Tym samym prosimy o udostępnienia, niech świat się dowie, że niepełnosprawność nie oznacza izolacji.
Link do reportażu: