Jesteś tutaj: Aktualności Uroczystość ku czci dwunastu zamordowanych żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego

W dniu 11 maja 2019r. w Bąkowej Górze uczestniczyliśmy w uroczystości upamiętniającej 73 rocznice mordu przez UB dwunastu żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego. Pomimo upływu czasu, uroczystościom towarzyszyły niesamowite emocje, a kazanie, które wygłosił ksiądz było równie emocjonalne. Mówił on o strasznych cierpieniach i nieludzkim traktowaniu, jakie towarzyszyły śmierci tym młodym żołnierzom. Nie mogli się bronić, tylko zostali skazani i jeden po drugim w okropnych torturach zamordowani. Kazanie niosło za sobą dużo patriotyzmu, a w trakcie spadło kilka kropel deszczu, jakby niebo zapłakało nad ich losem. Oni poświęcili życie dla swojej Ojczyzny, dlatego też oddaliśmy im należne honory i złożyliśmy wieniec na ich grobie.