Jesteś tutaj: Aktualności Intronizacja Królewsko-Marszałkowska Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego

Intronizacja Królewsko-Marszałkowska Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego

W dniu 20.06.2019r. odbyła się Intronizacja Królewsko-Marszałkowska Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego

W dniu 20.06.2019r. uczestniczyliśmy w bardzo wzniosłym wydarzeniu. Mieliśmy zaszczyt towarzyszyć Bractwu Kurkowemu Grodu Bytomskiego w Intronizacji Królewsko-Marszałkowskiej.        Z tego tytułu rano odbyła się Uroczysta Msza, a po niej Zawody Strzeleckie o Puchar Prezydenta Miasta Bytomia. Następnie odbył się przemarsz ulicami miasta, a na Rynku Grodu Bytomskiego zostały wręczone Puchary za Zawody Strzeleckie przez Prezydenta Miasta. Zostali również nominowani nowi członkowie Bractwa oraz nastąpiła  Intronizacja Królewsko-Marszałkowska. Został wybrany nowy Król Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego, który złożył kwiaty pod Pomnikiem Brackim.