Jesteś tutaj: Aktualności Militarnie i patriotycznie na 2020 rok

Militarnie i patriotycznie na 2020 rok

Ok. 100 prac nadesłano na konkurs na zdjęcia do kalendarza militarnego na rok 2020. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wybór fotografii na 12 kalendarzowych plansz nie należał do najłatwiejszych, niemniej komisja konkursowa zdecydowała i kalendarz jest już do nabycia na Bazarku Fundacji Salut na Facebooku.

Kalendarz patriotyczno-militarny to wspólna inicjatywa Fundacji na Rzecz Rehabilitacji Zawodowej dla Służb Mundurowych i Ich Rodzin oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach. Jego motywem przewodnim są militaria. Patriotyzm można okazywać na wiele sposobów, choćby przez dbanie o najbliższe otoczenie czy wolontariat, niemniej zależało nam, żeby pierwszy kalendarz fundacji, która powstała z myślą o służbach mundurowych, pokazywał pracę i pasję ludzi na co dzień zakładających mundur i służących ojczyźnie, często z narażeniem życia – mówi Grzegorz Matyjaszczyk, prezes fundacji.

Dochód ze sprzedaży kalendarza przeznaczony będzie na cele statutowe fundacji. Przypomnijmy, że jej najważniejszym zadaniem jest budowa Ośrodka Rehabilitacji Psychosomatycznej „Salut”, który ma pomóc funkcjonariuszom po przebytych traumach oraz także ich rodzinom w codziennym funkcjonowaniu.

Na kalendarzu znajdują się zdjęcia:

Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej, policji (fot. Agnieszka Mordal), Grupy Rekonstrukcji Historycznej Beskidy, Stowarzyszenia Militarnego Grot, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach (fot. mjr Tadeusz Kuśmierczyk) i 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Są też zdjęcia osoby prywatnej - pani Hanny Popowskiej. Fotografie pochodzą z charytatywnej strzelanki "Anioły kontra Demony".