Jesteś tutaj: Aktualności Wspieramy Szpitale

Wspieramy Szpitale

12 maja 2020 roku w Katowicach nasza fundacja podpisała porozumienie ze Szpitalem Miejskim Nr 4 w Gliwicach - byłym wojskowym, reprezentowanym przez Prezesa Zarządu pana Przemysława Gliklich. Celem niniejszego porozumienia jest stworzenie przestrzeni i warunków do współdziałania i wzajemnej współpracy. Niestety jak powszechnie wiadomo sytuacja w kraju zmienia się z dnia na dzień, coraz więcej zarażonych i braki kadrowe w szpitalach ze względu na kwarantanne, a to wszystko między innymi spowodowane brakiem odpowiednich środków zabezpieczających. Pokrzywdzonymi w tej sytuacji są pracownicy ochrony zdrowia, sprawujący opiekę nad pacjentami. Ze względu na to, że jest to oddział zakaźny brakuje różnych materiałów potrzebnych, aby zabezpieczyć personel przez zarażeniem.

Na mocy porozumienia i współpracy przekazaliśmy potrzebne materiały dla oddziału zakaźnego szpitala. Personel cały czas walczy o życie pacjentów zarażonych koronawirusem. Naprawdę nie jest łatwo pracować w tak trudnych warunkach, bojąc się o życie i zdrowie swoje i swoich bliskich. Dlatego też wspieramy ich w tym trudnym czasie i dołożymy wszekich starań aby nasza współpraca była owocna.