Jesteś tutaj: Aktualności Pomoc dla Ali

Pomoc dla Ali

Naszym celem i priorytetem jest niesienie pomocy, dlatego też nie umiemy przejść obojętnie obok tego co przechodzi mała Alicja. Jej życie to codzienna walka z chorobą, którą pomimo młodego wieku dzielnie znosi. Alicja jest 5 letnią dziewczynką, pełną energii i optymizmu. Od urodzenia boryka się z ostrą alergią pokarmową i atopowym zapaleniem skóry. Dla małego dziecka jest to niesamowicie uciążliwe i niekomfortowe. Cały czas na jej ciele powstają ogniska zapalne, które trzeba chronić przed rozdrapaniem, dlatego Ala musi chodzić w specjalnych kombinezonach, żeby uniknąć rozprzestrzeniania się ran. Jest to bardzo dla niej bolesne, ponieważ dwa razy dziennie musi być smarowana specjalnymi maściami łagodzącymi objawy. Jej stan zmienia się w zależności od pory roku. Środowisko w którym Ala przebywa musi być sterylne, ubrania i pościel w 100% z jedwabiu, a kosmetyki i środki czystości hipoalergiczne. Ze względu na alergię pokarmową Ala cały czas jest na specjalnej diecie i zażywa leki. Jej stan zdrowia wymaga ciągłej obserwacji, bo często dostaje duszności. W tak trudnej sytuacji Ala zachowuje pozytywne nastawienie, jest dzieckiem ciekawym świata, uśmiechniętym i pełnym energii. Pomimo jej wieku jest świadoma swojej sytuacji i bardzo by chciała normalnie żyć, spędzać czas ze swoimi rówieśnikami, bawić się i mieć normalne dzieciństwo. Pragniemy ułatwić Alicji codzienne funkcjonowanie i poprawić jej stan zdrowia, dlatego też czekają ją konsultacje i szereg badań. Leczenie i koszty utrzymania są ogromne, dlatego też zbieramy fundusze aby pomóc Alicji w życiu codziennym.