Jesteś tutaj: Aktualności

Aktualności

Nieoceniona Pomoc

Nieoceniona Pomoc

Są ludzie o dobrym sercu, którzy potrafią bezinteresownie pomóc. Wśród takich osób znajduje się Dyrektor Fundacji "Nadzieja-Dzieci" - Pani Joanna Okońska-Szyszko.

Wspieramy Szpitale

Wspieramy Szpitale

12 maja 2020 roku w Katowicach nasza fundacja podpisała porozumienie ze Szpitalem Miejskim Nr 4 w Gliwicach - byłym wojskowym, reprezentowanym przez Prezesa Zarządu pana Przemysława Gliklich. Celem niniejszego porozumienia jest stworzenie przestrzeni i warunków do współdziałania i wzajemnej współpracy.

Salut! Mundurowi medykom

Salut! Mundurowi medykom

Przyłbice i fartuchy ochronne przekazała Fundacja na Rzecz Rehabilitacji Zawodowej dla Służb Mundurowych i ich Rodzin „Salut” Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu nr 4 w Bytomiu. To efekt zbiórki, jaką fundacja przeprowadziła wśród swoich członków i sympatyków. Zdecydowana większość z nich to przedstawiciele służb mundurowych.

 I Bal Charytatywny - 8 luty 2020r.

I Bal Charytatywny - 8 luty 2020r.

8 lutego 2020r. w Gospodzie u Wrochema w Tarnowskich Górach odbył się I Bal Charytatywny wspierających podopiecznych naszej fundacji. W balu uczestniczyło ponad 200 zaproszonych gości z różnych regionów polski. Bal rozpoczął się Salwą armatnią wykonaną przez Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego, a po wystrzale zaproszeni goście mogli podziwiać pokaz sztucznych ogni.

Militarnie i patriotycznie na 2020 rok

Militarnie i patriotycznie na 2020 rok

Ok. 100 prac nadesłano na konkurs na zdjęcia do kalendarza militarnego na rok 2020. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wybór fotografii na 12 kalendarzowych plansz nie należał do najłatwiejszych, niemniej komisja konkursowa zdecydowała i kalendarz jest już do nabycia na Bazarku Fundacji Salut na Facebooku.

Biała Sobota

Biała Sobota

16 listopada 2019 roku w przychodni "Nasza Poradnia" w Paniówkach zorganizowaliśmy bezpłatne konsultacje medyczne dla służb mundurowych i ich rodzin. Można było skorzystać z usług neurologa, kardiologa i ortopedy, a także poszukać pomocy u psychiatry i odwiedzić z dzieckiem pediatrę. Cieszymy się bardzo, że konsultacje wzbudziły tak duże zainteresowanie i że nasze działania okazały się niezmiernie potrzebne. Bardzo dziękujemy za wsparcie specjalistom, którzy wzieli udział w naszej akcji, przychodni "Nasza Poradnia" za udostępnienie lokalu i całemu personelowi za zaangażowanie. Dziękujemy również firmie +fharma Polska za pomoc w organizacji i przeprowadzenie prelekcji, a najbardziej wszystkim przybyłym, którzy zadbali o swoje zdrowie, bo to jest dla nas najważniejsze. 

Uwaga Konkurs!!!!!!

Uwaga Konkurs!!!!!!

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym nowym projekcie, którego celem jest stworzenie niepowtarzalnego Kalendarza na 2020 rok. Chcemy aby był on wyjątkowy, dlatego też zwracamy się z prośbą o przesyłanie zdjęć, prac i rysunków o tematyce militarnej, patriotycznej. Chcemy aby były to prace, które kojarzą się z wojskiem, mundurem i ojczyzną. Jest to duże wyzwanie ale liczymy na to, że je podejmiecie. Wszystkie prace będą oceniane przez komisję z prezesem Fundacji na czele, która wybierze te najlepsze. Liczymy na Waszą kreatywność!!!!

Prace należy przesyłać na adres kontakt@fundacjasalut.pl z dopiskiem, kto jest autorem i co dana praca przedstawia do 30 listopada 2019 roku. Dla najlepszych, których prace zostana umieszczone w kalendarzu przewidziane są niespodzianki. Powodzenia i do dzieła!!!!

  Podziękowania za pomoc i współpracę

Podziękowania za pomoc i współpracę

Niesienie pomocy funkcjonariuszom służb mundurowych jest naszym głównym celem. Dlatego też, ze względu na owocną współpracę złożyliśmy podziękowania i uhonorowliśmy medalem Fundacji dr. Wojciecha Sołtysa, kierownika Oddziału Psychiatrii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu za szybką i skuteczną pomoc udzieloną funkcjonariuszom policji i żołnierzom znajdującym się w trudnych sytuacjach stresogennych wynikających z pełnienia służby. Dla lepszej i bardziej pogłębionej diagnostyki zakupiliśmy dla Oddziału Psychiatrii testy psychologiczne, które przekazaliśmy na ręce dr. Sołtysa.

Obchody 80 rocznicy Bitwy pod Mokrą

Obchody 80 rocznicy Bitwy pod Mokrą

W dniu 1 września 2019 uczestniczyliśmy w Obchodach 80 rocznicy Bitwy pod Mokrą. W trakcie obchodów odbyła się Przysięga Wojskowa, odczytanie Apelu Poległych, Salwa Honorowa oraz uroczyste złożenie kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Bitwy pod Mokrą. Odbyła się również inscenizacja bitwy oraz koncerty. W trakcie można było również zobaczyć sprzęt wojskowy i pojazdy zabytkowe.

Następna strona


Nasza strona powstała dzięki uprzejmości

Firmy NM Silesia Sp. z o.o.

www.nmsilesia.pl

GDZIE NAS ZNAJDZIESZ?

ul. Kopernika 14
40-064 Katowice 

Tel: 665-321-998
kontakt@fundacjasalut.pl

Facebook Fundacja "Salut"

Bank BNP Paribas

73 1600 1462 1879 1958 0000 0001

NA SKRÓTY