Militarnie i patriotycznie na 2020 rok

Ok. 100 prac nadesłano na konkurs na zdjęcia do kalendarza militarnego na rok 2020. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wybór fotografii na 12 kalendarzowych plansz nie należał do najłatwiejszych, niemniej komisja konkursowa zdecydowała i kalendarz jest już do nabycia na Bazarku Fundacji Salut na Facebooku.

Biała Sobota

16 listopada 2019 roku w przychodni "Nasza Poradnia" w Paniówkach zorganizowaliśmy bezpłatne konsultacje medyczne dla służb mundurowych i ich rodzin. Można było skorzystać z usług neurologa, kardiologa i ortopedy, a także poszukać pomocy u psychiatry i odwiedzić z dzieckiem pediatrę. Cieszymy się bardzo, że konsultacje wzbudziły tak duże zainteresowanie i że nasze działania okazały się niezmiernie potrzebne. Bardzo dziękujemy za wsparcie specjalistom, którzy wzieli udział w naszej akcji, przychodni "Nasza Poradnia" za udostępnienie lokalu i całemu personelowi za zaangażowanie. Dziękujemy również firmie +fharma Polska za pomoc w organizacji i przeprowadzenie prelekcji, a najbardziej wszystkim przybyłym, którzy zadbali o swoje zdrowie, bo to jest dla nas najważniejsze.

Uwaga Konkurs!!!!!!

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym nowym projekcie, którego celem jest stworzenie niepowtarzalnego Kalendarza na 2020 rok. Chcemy aby był on wyjątkowy, dlatego też zwracamy się z prośbą o przesyłanie zdjęć, prac i rysunków o tematyce militarnej, patriotycznej. Chcemy aby były to prace, które kojarzą się z wojskiem, mundurem i ojczyzną. Jest to duże wyzwanie ale liczymy na to, że je podejmiecie. Wszystkie prace będą oceniane przez komisję z prezesem Fundacji na czele, która wybierze te najlepsze. Liczymy na Waszą kreatywność!!!!

Prace należy przesyłać na adres kontakt@fundacjasalut.pl z dopiskiem, kto jest autorem i co dana praca przedstawia do 30 listopada 2019 roku. Dla najlepszych, których prace zostana umieszczone w kalendarzu przewidziane są niespodzianki. Powodzenia i do dzieła!!!!

Obchody 80 rocznicy Bitwy pod Mokrą

W dniu 1 września 2019 uczestniczyliśmy w Obchodach 80 rocznicy Bitwy pod Mokrą. W trakcie obchodów odbyła się Przysięga Wojskowa, odczytanie Apelu Poległych, Salwa Honorowa oraz uroczyste złożenie kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Bitwy pod Mokrą. Odbyła się również inscenizacja bitwy oraz koncerty. W trakcie można było również zobaczyć sprzęt wojskowy i pojazdy zabytkowe.

Podziękowania za pomoc i współpracę

Niesienie pomocy funkcjonariuszom służb mundurowych jest naszym głównym celem. Dlatego też, ze względu na owocną współpracę złożyliśmy podziękowania i uhonorowliśmy medalem Fundacji dr. Wojciecha Sołtysa, kierownika Oddziału Psychiatrii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu za szybką i skuteczną pomoc udzieloną funkcjonariuszom policji i żołnierzom znajdującym się w trudnych sytuacjach stresogennych wynikających z pełnienia służby. Dla lepszej i bardziej pogłębionej diagnostyki zakupiliśmy dla Oddziału Psychiatrii testy psychologiczne, które przekazaliśmy na ręce dr. Sołtysa.

Intronizacja Królewsko-Marszałkowska Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego

W dniu 20.06.2019r. odbyła się Intronizacja Królewsko-Marszałkowska Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego

W dniu 20.06.2019r. uczestniczyliśmy w bardzo wzniosłym wydarzeniu. Mieliśmy zaszczyt towarzyszyć Bractwu Kurkowemu Grodu Bytomskiego w Intronizacji Królewsko-Marszałkowskiej.        Z tego tytułu rano odbyła się Uroczysta Msza, a po niej Zawody Strzeleckie o Puchar Prezydenta Miasta Bytomia. Następnie odbył się przemarsz ulicami miasta, a na Rynku Grodu Bytomskiego zostały wręczone Puchary za Zawody Strzeleckie przez Prezydenta Miasta. Zostali również nominowani nowi członkowie Bractwa oraz nastąpiła  Intronizacja Królewsko-Marszałkowska. Został wybrany nowy Król Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego, który złożył kwiaty pod Pomnikiem Brackim

1-2 czerwca 2019   Piknik Rodzinny - Salut Rycerzom

1-2 czerwca 2019 Piknik Rodzinny - Salut Rycerzom

1-2 czerwca 2019 roku Piknik Rodzinny - Salut Rycerzom

W dniu 1-2 czerwca 2019 roku odbył się Piknik Rodzinny - Salut Rycerzom. Było moc atrakcji dla dzieci i dorosłych. W trakcie pikniku dzieci mogły uczestniczyć w zabawach i konkursach z fajnymi nagrodami, które poprowadziła Bernadeta Kowalska i Przyjaciele. Było malowanie buziek, plecenie warkoczyków, bańki mydlane i wiele innych atrakcji. A dzieciaki dostały super upminki i mogły poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach oraz potańczyć pod sceną. Można było również obserwować zwyczaje panujące w wiosce średniowiecznej i postrzelać z łuku. Rycerze pokazali nam wystrzały z broni średniowiecznej, walki na miecze i inne atrakcje. Bractwo Kurkowe przekazało trochę historii, a kawalerzyści objeżdżali teren na swoich pięknych koniach. W miedzyczasie można było zjeść coś dobrego w Strefie Foodtucków. Imprezie przyświecał szczytny cel, dbanie o zdrowie. Dlatego w trakcie pikniku można było skorzystać z porad specjalistów, zmierzyć cukier i ciśnienie, jak również poddać się badaniom w Mammobusie. Nad imprezą czuwały służby mundurowe. Straż Pożarna pokazywała nam swój sprzęt i robiła niesamowite pokazy z wodą oblewając biegające dzieci. Policja natomiast instruowała jak się bronić przed napastnikiem i prezentowała strój bojowy. W drugi dzień dołączyło do nas Motoserce w trakcie którego można było honorowo oddać krew. Dziękujemy wszystkim za przybycie i za to, że jesteście z nami każdego dnia.

Salut na Niepodległość

Uroczysta Inauguracja

W dniu 11 stycznia 2019r. odbyła się Uroczystość z okazji rozpoczęcia działalności naszej Fundacji oraz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Mikołajki 2018

W dniu 06.12.2018r. w Hali Sportowej Mosir w Sosnowcu wraz z Organizacjami Pozarządowymi i Miejską Policją zorganizowaliśmy Mikołaja dla dzieci.