Weterani bohaterami filmu Fundacji „SALUT”
Film promocyjny Fundacji „SALUT” można zobaczyć na kanale YouTube. Inspiracją do nagrania był obchodzony od kilku lat w Polsce, 29 maja, Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa.
KRS: 0000739915
Bank BNP Paribas 73 1600 1462 1879 1958 0000 0001
Film promocyjny Fundacji „SALUT” można zobaczyć na kanale YouTube. Inspiracją do nagrania był obchodzony od kilku lat w Polsce, 29 maja, Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa.
Ok. 100 tysięcy* weteranów uczestniczących w misjach pokojowych żyje w Polsce. Przeciętnie mają po 30, 40, 50 lat. Ci, co nie wracają do służby w armii, muszą walczyć o siebie na rynku pracy i tak, jak każdy obywatel – o dostęp do opieki zdrowotnej.
Saper myli się tylko raz. Chwila z życia Tadeusza Pęcka.
Życie pisze własne scenariusze
Opieka na bliźniakami to podwójna radość, ale i podwójne obowiązki. Jeśli do tego dochodzi choroba – codzienność to tytaniczna i właściwie nigdy niekończąca się walka o lepsze jutro ukochanych dzieci. Wiedzą o tym dobrze Edyta i Kamil Zymkowie, rodzice 7-letnich niepełnosprawnych bliniaków, Leny i Natana.
Twist-Pol – partnerem Fundacji „Salut” To już oficjalne! Firma Twist-Pol z Kobieli Wielkich k. Radomska, lider na południu Polski w hurtowej sprzedaży wszelkiego rodzaju zakrętek do butelek i słoików typu „twist-off”, to nowy partner Fundacji „Salut”. Przedsiębiorstwo w głównej mierze będzie nas wspomagać w działaniach promocyjnych.
Możemy już rozliczać się z podatku przez Internet. To bardzo proste – kto się rozliczał, ten wie. Zachęcamy jednak, byście włożyli odrobinę wysiłku w tegoroczne zeznanie podatkowe i wyszukali numer KRS naszej Fundacji. Od tego roku swój 1% podatku możecie przekazać na nasze cele statutowe, albo dla naszych podopiecznych. Czym się zajmujemy – doskonale wiecie.
Wojsko mam wpisane w DNA. Dziadek – żołnierz Błękitnej Armii Hallera, a wujkowie w szeregach AK i KWP walczyli z hitlerowskim i komunistycznym zniewoleniem – opowiada w Święto Wojska Polskiego dr Grzegorz Matyjaszczyk, założyciel fundacji niosącej pomoc mundurowym.
W drodze ku normalności Mamy dobre wieści. Rekonstrukcji powieki starszego chorążego sztabowego Tomasza Znojkiewicza, który został poszkodowany podczas rozminowywania terenu w Kuźni Raciborskiej w 2019 r., podjął się dr Ireneusz Łątkowski, kierownik największego w Polsce i uznanego w świecie Oddziału Chirurgii Plastycznej Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy-Zdroju.
W jaki sposób przeprowadzić operację plastyczną u Tomasza Znojkiewicza, by była ona bezpieczna dla oka? Na ten temat wypowiedzieli się specjaliści z Centrum Mikrochirurgii Oka „Laser” w Warszawie. Gliwickiego sapera konsultowali dr Agata Bełżecka i prof. Jerzy Szaflik, właściciel kliniki.
S.O.S. dla Tomasza Znojkiewicza
Starszy chorąży sztabowy Tomasz Znojkiewicz, saper, dowódca 29. Patrolu Saperskiego 6. Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic, to jeden z poszkodowanych podczas rozminowywania terenu w Kuźni Raciborskiej. Od 15 grudnia 2020 r. podopieczny Fundacji na Rzecz Rehabilitacji Zawodowej dla Służb Mundurowych i Ich Rodzin „Salut”.
Bez pomocy innych ludzi trudniej byłoby nam pomagać potrzebującym – mówi Grzegorz Matyjaszczyk, 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była okazją do podziękowań sympatykom Fundacji. Bez ich bezinteresownego zaangażowania nie udałoby się zrealizować wielu przedsięwzięć i pomóc innym.